طراحی زیبا و کوچک

تقریبا تمامی سنسورهای دود طراحی شده در بازار با یک هدف طراحی شده اند، کشف تهدیدات بالقوه! ولی به سختی می­توان محصولی یافت که به طراحی آن توجه کافی شده باشد. به طور طبیعی کار این سنسور نجات جان انسانهاست و طبیعتاً در مکان های قابل مشاهده و در دید عموم نصب می­شود. به همین دلیل طراحان ما تصمیم به ارائه چنین طرحی با عملکرد فوق العاده گرفتند. سنسور تشخیص دود فیبارو یک دستگاه با طراحی زیبا برای نجات جان انسانهاست.

smoke_image_01

طراحی کوچک

خطوط صاف، سطح صیقلی و اندازه کوچک. با ترکیب این اجزا ما زیباترین سنسور تشخیص دود را ارائه می­ دهیم.

زنگ خطر صوتی و تصویری

سنسور تشخیص دود فیبارو Fibaro Smoke Sensor ، با رنگ های چند گانه و آژیر تعبیه شده در آن شما را از وقوع حادثه با خبر می­سازد.

پنجره مشبک

پنجره مشبک به کار برده شده در طراحی این سنسور علاوه بر زیبایی این سنسور باعث می­شود کوچکترین مقدار دود نیز توسط این سنسور شناسایی شود.

manual_smoke

کوچکترین سنسور دود دنیا

سنسور دود فیبارو Fibaro Smoke Sensor احتمالا کوچکترین سنسور دود بیسیم موجود در دنیا می­ باشد. تکنولوژی پیشرفته به کار رفته در طراحی این سنسور، این سنسور را به زیباترین و پیشرفته ترین حسگر موجود در بازار تبدیل ساخته است.

smoke_size

تکنولوژی و طراحی

این کلمات توصیف کننده پنجره مشبک سنسور دود فیبارو Fibaro Smoke Sensor می­ باشد. در نگاه اول شاید این قطعه پر زرق و برق به نظر آید ولی لازم به ذکر است این قطعه، یکی از مهمترین بخش های دستگاه محسوب می­شود. سوراخ های تعبیه شده در آن مقدار کمی از دود را کشف کرده و زنگ خطر به صدا در می ­آید. این پنجره مشبک از مواد با کیفیت بالا و تعداد حفره زیاد ساخته شده است. هر کدام از این حفره ها به روش الکتروشیمیایی ساخته شده و دود از هر کدام از این حفره ها عبور می­کند که باعث بالا رفتن دقت دستگاه، افزایش امنیت و کاهش خسارت می­شود.

smoke_image_03

manual_smoke

تنها یک سنسور دود نیست

برخی از مواد بدون ایجاد هیچ دودی می­سوزند. به همین دلیل مهندسان ما در طراحی این سیستم امنیت بیشتری که شامل سنسور دما نیز می­شود را لحاظ کرده اند. اگر زنگ خطر سنسور به دلیل حس نکردن دود توسط سنسور به کار نیافتد، دستگاه هنوز قادر به تشخیص یک خطر بزرگ ناشی از حرارت آتش سوزی خواهد شد. افزایش دما تا 54 درجه کافیست تا سنسور احتمال وقوع حادثه را به سایر اعضا خبر دهد.

smoke_image_05

یک سنسور با امکانات زیاد

طراحی این سنسور ما نهایت تلاش خود را به کار گرفته ایم تا تمامی حالات ممکن را پیش بینی نمائیم، از تأمین انرژی تا سازگاری با سیستم های مختلف هشدار دهی و ارتباطات مبتنی بر سیم و شبکه بیسیم. در نتیجه شما می­توانید این سنسور را در هر جایی که می­خواهید نصب نمائید، صرف نظر از اینکه می­توانید به یک منبع تغذیه متصل کنید، می­توانید به صورت بیسیم بر روی دیوارها نصب کرده و یا از هر نوع سیستم با زنگ هشدار سیمی استفاده نمائید. سنسور دود فیبارو تمامی نیازهای شما را برطرف می­سازد.          

smoke_image_05_1تامین انرژی از باطری و یا یک سوکت

برای تامین برق این سنسور شما می­توانید از آداپتور 12 یا 14 VDC و یا باطری که طول عمر آن تا سه سال نیز می­باشد استفاده کنید.

smoke_image_05_2

سازگاری با انواع سیستم های هشدار دهنده

سنسور دود فیبارو Fibaro Smoke Sensor این قابلیت را دارد که با سیستم های هشدار دهنده سیمی موجود در بازار یکپارچه گردد.

smoke_image_05_3سیمی یا بیسیم

اگر ضخامت دیوارهای شما زیاد می­باشد می­توانید سنسور دود را با سیم به سوئیچ سیستم هشدار دهنده متصل نمائید.                                                                         

 

smoke

شما تصمیم می­گیرید

خانه هوشمند شما از شما و خانوادتان در مقابل آتش سوزی و سایر حوادث محافظت خواهد کرد. این شما هستید که تصمیم می­گیرید در هنگام آتش سوزی، سیل و یا دزدی چه اقدامی صورت گیرد.به عنوان مثال در زمان آتش سوزی این اقدامات می­تواند یک سناریوی از پیش تعریف شده برای باز کردن درب گاراژ و پنجره ها، باز کرده پرده ها و روشن کردن مسیر امن برای خروج باشد. شما همچنین می­توانید این سناریو را به صورت دستی از روی گوشی و یا تبلت خود اجرا نمائید.

کالیبراسیون حساسیت سنسور

فیبارو Fibaro گزینه های پیشرفته زیادی را برای تنظیم حساسیت سنسور دود ارائه می­دهد. حساسیت سنسور بسته به جایی که سنسور نصب می­شود متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال در آشپزخانه حتی دود ناشی از سرخ کردن غذا هم ممکن است زنگ خطر را به کار بیاندازد در نتیجه برای جلوگیری از به کار افتادن کاذب زنگ خطر باید حساسیت آن را پائین آوریم. و اما در جاهای دیگر که احتمال حضور دود کمتر است برای حفاظت بیشتر باید این حساسیت را افزایش دهیم.

smoke
smoke

پیشگیری از دستکاری در تنظیمات

سنسوردود فیبارو Fibaro Smoke Sensor این قابلیت را دارد که اگر فرد غیر مجازی این سنسور را دستکاری نماید و یا سعی در از بین بردن آن کند، افراد خانه را مطلع سازد. به دلیل اهمیتی که این سنسور برای حفظ امنیت شما دارد، جلوگیری از دستکاری آن بسیار حائز اهمیت است. بنابراین هرگونه تلاش برای قطع برق، از بین بردن و یا سرقت آن به واکنش فوری منجر خواهد شد.

تستر رنج شبکه Z-Wave

دیودهای سیگنال دهنده RGB LED تعبیه شده در این سنسور برای سیگنالینگ در محدوده شبکه Z-Wave ساخته شده اند. برقراری ارتباط صحیح با کنترل مرکز خانه 2 اساس عملکرد سیستم خانه هوشمند فیبارو می­باشد. این سنسور می­تواند از طریق سیم یا به صورت بیسیم به واسطه شبکه Z-Wave با یک سیستم هشدار دهنده ارتباط برقرار نماید. حتی اگر شبکه Z-Wave در نقطه ای از خانه ضعیف باشد و سنسور نتواند با مرکز خانه 2 ارتباط برقرار نماید، هر کدام از دستگاه های نصب شده سیستم با تقویت سیگنال های رادیویی، امکان برقراری سنسور با مرکز را فراهم می­کنند.

smoke
smoke

تستر تعبیه شده

ارتباطات ایمن ضامن تامین امنیت خانه شما می­باشد. سنسور دود یک دستگاه مبتنی بر باطری می­باشد که نه تنها محدوده امواج Z-Wave را کنترل می­کند، بلکه با کنترل خود و اطلاع به سیستم اصلی، خانه را در مقابل تهدیدات محافظت می­کند. روند پردازش عملکرد سنسور، که هر 5 ثانیه یکبار صورت می­گیرد، عملکرد سنسور را بررسی کرده و برای سیستم ارسال میکند. شما همچنین می­توانید اسکن بررسی را به صورت دستی انجام دهید، به این صورت که دکمه موجود بر روی مرکز سنسور را فشار دهید و منتظر روشن شدن نور سیگنالینگ بمانید و در این صورت از سالم بودن دستگاه اطمینان حاصل خواهد شد.

اطلاع رسانی به صورت رنگی

LED تعبیه شده در سنسور با رنگ های مشخص شده، شما را از وضعیت سنسور مطلع می­سازد. به طور مثال LED سبز به معنای درست کار کردن سنسور می­باشد.

smoke

شما آشپزی کنید، ما امنیت شما را حفظ می­کنیم

وجود سنسور دود در آشپزخانه شما یک عنصر ضروری محسوب ­می­شود. هر زمان که شما در آشپزخانه مشغول طبخ غذا برای خانواده خود هستید، سنسور دود فیبارو Fibaro Smoke Sensor اطمینان حاصل می­کند که گاز در آشپزخانه شما نشت نکند و یا غذای شما در حال سوختن نباشد. اگر آتش سوزی در حال وقوع باشد و یا به عنوان مثال کباب شما در معرض سوختن باشد سیستم شما را مطلع می ­سازد.

smoke_image_13 (1)

تاریخچه هشدارهای سنسور

تمامی وقایع اتفاق افتاده در سنسور و حافظه کنترلر اصلی ثبت گردیده و شما می­توانید هر زمان که خواستید از طریق دستگاه های تلفن همراه و یا صفحه home.fibaro.com آن را مشاهده نمائید.

smoke_image_16_eng

به روز رسانی خودکار نرم افزار

این سنسور قابلت به روز رسانی خودکار دارد به این صورت که هر زمان به روز رسانی جدیدی برای بهبود عملکرد دستگاه و یا ارائه قابلیت جدید، صورت گرفت، سیستم به صورت اتوماتیک این به روز رسانی را به شما ارائه کرده و شما می­توانید آن را نصب نمائید. مرکز خانه 2 برای اطمینان از حفظ حد اکثر امنیت، همواره سیستم را برای دریافت آخرین به روز رسانی بررسی خواهد کرد.

smoke_image_17