کتاب-جادویی-خانه-هوشمند-افرا-اصفهان

کتاب-جادویی-خانه-هوشمند-افرا-اصفهان

کتاب جادویی چیست؟

کتاب جادویی کتابی است که می تواند اطلاعات اضافه چندرسانه ای، شامل صدا، ویدیو، انیمیشن، و اشیای سه بعدی به محتوای چاپی کتاب اضافه نماید. این قابلیت به کمک نرم افزاری که بر روی گوشی یا تبلت مخاطب نصب شده است ممکن می شود. این اطلاعات اضافی زمانی قابل نمایش هستند که کاربر با گوشی خود به بخشی از کتاب که مثلاً حاوی عکسی از موضوع مشخصی است نگاه می کند.

مثالهایی از کتاب جادویی کتابهای نقاشی کودکان: زمانی که کودک با تبلت به اشکال درون کتاب نگاه می کند، که قرار است آن را رنگ آمیزی کند، مثلاً یک فیل، آن را به شکل سه بعدی بر روی صفحه کتاب مشاهده می کند و متوجه می شود که برای هر قسمت باید از چه رنگی استفاده کند.

کتابهای علوم نوجوانان: زمانی که بچه ها با تبلت به تصاویر کتاب، مثلاً کوه آتشفشان، نگاه می کنند فیلمی بر روی همان عکس پخش می شود که مکانیزم کار آتشفشان را توضیح می دهد. و یا با نگاه کردن به عکس مربوط به منظومه شمسی، تصویر سه بعدی منظومه شمسی بر روی کتاب نمایش داده می شود که با لمس هر سیاره توضیح صوتی کوتاهی مربوط به آن پخش خواهد شد.

کتابهای دانشگاهی:

زمانی که دانشجو با گوشی خود مثلاً به بخش مربوط به ساختار مولکولی یک عنصر نگاه می کند شکل سه بعدی ساختار مولکولی مربوطه را بر روی عکس آن مشاهده می کند و ضمناً با حرکت دست می تواند آن را چرخانده و از زوایای مختلف مشاهده کند.

کتاب-جادویی-خانه-هوشمند-افرا-اصفهان

کتاب-جادویی-خانه-هوشمند-افرا-اصفهان

کتاب قصه کودکان:

بچه ها با نگاه کردن به عکسهای هر صفحه از کتاب، با تبلت، صدای قصه گو را می شنوند که آن بخش از داستان را می خواند و یا حتی انیمیشن کوتاهی مربوط به آن صفحه را بر روی کتاب مشاهده می کنند.

کتاب های درسی:

زمانی که بچه ها با گوشی به کتاب خود، مثلاً علوم، نگاه می کنند و گوشی را روی عکس مربوط به بدن انسان می گیرند، تصویر سه بعدی روی کتاب نمایش داده می شود که اجزای درونی بدن انسان در آن قابل مشاهده است و با لمس هر اندام، توضیح صوتی مربوط به آن پخش می شود. همچنین منویی کنار صفحه وجود دارد که به بچه ها اجازه می دهد، اسکلت بندی، بافت ماهیچه ای، عروق و شبکه عصبی را به طور جداگانه مشاهده کنند. ضمناً این تصویر قابلیت چرخاندن دارد و می توانند از زوایای مختلف آن را مشاهده کنند.

کتاب-جادویی-خانه-هوشمند-افرا-اصفها

کتاب-جادویی-خانه-هوشمند-افرا-اصفهان

کتاب-جادویی-خانه-هوشمند-افرا-اصفهان

کتاب-جادویی-خانه-هوشمند-افرا-اصفهان

کتاب آشپزی:

علاقمندان به آشپزی می توانند با نگاه کردن با تبلت خود به عکس یا دستورالعمل یک غذای خاص، فیلم نحوه طبخ آن را روی همان عکس مشاهده کند. کتاب های کمیک استریپ و علمی تخیلی: بچه ها زمانی که به شخصیت های داستان نگاه می کنند، آنها را به صورت انیمیشن های کوتاه سه بعدی روی تصویر چاپی خودشان می بینند و مثلاً با نگاه کردن به صحنه مبارزه دو شخصیت داستان، انیمشن سه بعدی کوتاهی از مبارزه آنها روی همان عکس قابل مشاهده خواهد بود.

کتاب-جادویی-خانه-هوشمند-افرا-اصفهان

کتاب-جادویی-خانه-هوشمند-افرا-اصفهان

کتاب آموزش زبان کودکان:

کودک می تواند با تبلت خود به اشکال درون کتاب نگاه کند و ضمن اینکه آنها را به شکل سه بعدی می بیند و نوع نگارش کلمات را مشاهده می کند با نوع تلفظ کلمه مربوطه نیز، به شکل صوتی، آشنا می شود.

کتاب-جادویی-خانه-هوشمند-افرا-اصفهان

 

کتاب-جادویی-خانه-هوشمند-افرا-اصفهان

چطور اپلیکیشن کتاب جادویی خود را منتشر کنیم؟

کافیست نمونه ای از کتاب خود را به ما ارائه دهید و به ما بگویید که می خواهید کاربران با نگاه به هر بخش یا عکس آن چه چیزی را مشاهده نمایند. ما اپلیکیشنی تحویل شما خواهیم داد که می توانید آن را روی وب سایت خود قرار دهید یا از طریق اپلیکیشن های مرجعی مانند کافه بازار منتشر کنید و یا در کتاب فروشی ها و نمایشگاه از طریق بلوتوث یا وای فای منتشر کنید تا همه کسانی که کتاب شما را دارند بتوانند از آن استفاده نمایند.

ضمناً پیشنهاد می شود که یک برچسب حاوی QR code مربوط به لینک دانلود اپلیکیشن مربوطه، روی کتاب مورد نظر بچسبانید (یا چاپ کنید) که علاوه بر اینکه حاوی توضیحاتی در خصوص وجود چنین قابلیتی است بتواند به کاربر کمک کند که با نرم افزار QR code Scanner گوشی خود اپلیکیشن کتاب جادویی شما را دانلود نماید.