Home Center 2

 

این دستگاه مغز متفکر خانه هوشمند فیبارو است که بر پایه پروتکل ارتباطی Z-wave کار می کند و به کمک آن می توانید 230 سنسور و ماژول را کنترل نمایید.

Home Center 2 سریع، قدرتمند، کارآمد، امن و زیباست که با استفاده از زبان برنامه نویسی LUA می تواند سناریوهای بسیار پیچیده ای را ایجاد و اجرا کند.

فرایند پشتیبانی و بازیابی اطلاعات آن به صورت اتوماتیک انجام می شود.

بدنه آلومینیومی، تجهیزات بسیار با دوام استفاده شده در آن، رابط کاربری هوشمند و زیبا، پرداشگر بسیار قوی، حافظه بالا و طراحی خلاقانه، Home Center 2 را به یک کنترلر خانه هوشمند عالی تبدیل کرده است که تا کنون نظیر آن را ندیده اید.

 در Home Center 2 امکان اتصال و ترکیب دو یا چند دستگاه مختلف برای تبدیل به یک دستگاه مجازی با قابلیت های مرکب فراهم شده است. به عنوان مثال ترکیب سه ترموستات دما، رطوبت سنج و سنسورهای حرکت برای کنترل دمای خانه که مزیت آن ضمن داشتن تعداد آیکن های کمتر در رابط کاربردی نرم افزار، سهولت کنترل تجهیزات مختلف و به صورت همزمان، با فشار یک دکمه می باشد.

یکی دیگر از خصوصیات منحصر به فرد Home Center 2، پیدا کردن اعضای خانه شما می باشد. با این سیستم شما همیشه از موقعیت فرزند یا فرزندانتان بدون اینکه هر 5 دقیقه یکبار به آنها تلفن بزنید، مطلع خواهید شد. Home Center 2 موقعیت آنها را برای شما نمایش خواهد داد.

Home Center Lite

این وسیله در واقع نمونه ساده تر و ارزانتری از Home Center 2 برای کنترل خانه هوشمند شما می باشد که البته قابلیت های فوق العاده و طراحی بی نظیر و ابعادی به اندازه نصف مودم شما دارد. ولی نگران امکانات آن نباشید، امکانات آن تفاوت زیادی با Home Center 2 ندارد و در 99 درصد اوقات Lite برای خانه هوشمند کاملاً کفایت می کند.

شما زمانی به Home Center 2 نیاز خواهید داشت که بخواهید عملکر فوق العاده و سناریوهای خیلی پیچیده ای داشته باشید در غیراینصورت Lite خانه شما را به نحو مناسبی هوشمند خواهد کرد.

این محصول به یک سیستم بازیابی اطلاعات جدید مجهز است که توانایی ذخیره و بازیابی اطلاعات از طریق Cloud را دارا می باشد.

در طراحی این محصول، امکان اتصال یک باتری برای زمانی که برق قطع شده است و یک ماژول GSM جهت ارتباط از طرق SMS دیده شده است.

مرکز کنترل 2 فیبارو

مرکز خانه 2 تنها یک دستگاه الکترونیکی نیست. بلکه به خوبی طراحی شده تا خلاقیت، رابط کاربری هوشمند و زیبا و امکانات و قابلبیت­هایی را ایجاد نماید که تا به حال ندیده ­اید.

مرکز خانه 2

مرکز خانه 2 (Home Center 2) مغز متفکر سیستم فیبارو Fibaro و یا هر سیستم اتوماسیون خانگی برپایه پروتکل Z-Wave به شمار می­رود. مرکز خانه 2 توسط مهندسین شرکت فیبارو Fibaro طراحی و تولید شده که بر این اساس ما می­توانیم تعداد زیادی قابلیت خاص و منحصر بفرد را که در دیگر تجهیزات مشابه وجود ندارند را طراحی و پیاده سازی نماییم. مرکز خانه 2 اتوماسیون خانگی برمبنای پروتکل Z-Wave را دوباره تعریف نموده و خانه هوشمند واقعی را معرفی می­نماید.

مرکز کنترل فیبارو

بدنه آلومینیومی منحصر بفرد ما تاکید خاصی برروی یک ظاهر و کیفیت مناسب در طراحی مرکز خانه 2 داشتیم، بطوری که در نگاه اول به مرکز خانه 2 در خانه شما حس دلنشینی را القا نماید. بدنه اصلی مرکز خانه 2 از آلومینیوم سخت ساخته شده است و در ساخت آن از قطعات پلاستیکی ارزان قیمت استفاده نشده است. ظاهر مرکز خانه 2 نه تنها خوب به نظر می­رسد که نوآوری واقعی را در دل خود پنهان نموده است.

مرکز کنترل فیبارو اصفهان مرکز کنترل 2 فیبارو اصفهان

ساختار سخت افزاری خیلی سریع و کارآمد

INTEL مرکز کنترل 2 فیبارو

پردازشگرِ Atom 1.6 Ghz Intel از همه ی راهکارهای هوشمند سازیِ برپایه ی زی وِیویی که تاکنون تولید شده اند، بسیار بسیار سریع تر است. از آنجا که ارتباطِ درون شبکه ی Z-Wave به طرزِ چشمگیری بهبود یافته است، این سیستمِ هوشمند میتواند به فرمان های شما واکنشِ آنی نشان دهد.

SLC مرکز کنترل 2 فیبارو

4GB MLC Recovery Disc اینکه تنها سیستمِ فیبارو به داده های شخصیِ شما دسترسی دارد، سطحِ ایمنیِ شما را به شدّت بالا میبرد. هر کنترل گری ریکاوِری دیسکِ ویژگی خود را دارد، دیسک هایی که دربرگیرنده ی داده های پشتیبانیِ سیستم اند. این امکان، از دسترسیِ غیرِ قانونیِ افراد به آن پیشگیری میکند. از دیگر برتری های این راهکار این است که چنانچه سیستم آسیب ببیند، به سادگی و سریع میتواند آنرا بازسازی کند.

RAM مرکز کنترل 2 فیبارو

1GB RAM, 2GB SLC Hard Drive دارا بودنِ پردازشگرِ سریع و حجمِ بالای حافظه، به ارتباطِ میانِ قطعه های سیستمِ فیبارو سرعت بخشیده است. ساختاری که برای سخت افزارِکنترل گرِ مرکزیِ 2 برگزیده شده، کارکردِ سیستمِ هوشمند سازیِ برپایه ی Z-Wave را از هر زمانی سریع تر کرده است.

نصب آسان مرکز کنترل 2فیبارو

نصب و راه اندازی آسان نحوه اتصال کابل ها شبکه و برق در تصویر زیر نمایش داده شده است.

نصب آسان مرکز کنترل فیبارو

2 دقیقه پس از اتّصال به برق، کنترل گرِ مرکزیِ 2 آماده ی کارکردن است. بر اساسِ پیش فرض، سیستم صبر میکند تا از سِروِرِ DHCP یک IP address دریافت کند. در غیرِ اینصورت، دکمه ی RECOVERY را فشرده، مدّتی آن را نگه دارید. بدین ترتیب،کنترل گر به صورتِ خودکار اِستَتیک آیپیِ 192.168.81.1 را برای دسترسی به پنلِ کنترل دریافت میکند. از ارتباطِ قطعه ها امکان های تازه ای فراهم می آید کنترل گرِ مرکزیِ2 امکانِ ترکیبِ قطعه های گوناگون و تبدیلِ آنها به قطعه ای مجازی با کارایی های یکپارچه را فراهم آورده است. برای مثال، میتوان 3 ترموستاتِ گرمایشی را با حسگرهای دما و رطوبت ترکیب کرد. نخستین سودمندیِ این امکان کنترلِ چند قطعه ی گوناگون به صورتِ همزمان، تنها با فشردنِ یک دگمه است. افزون بر آن، از شمارِ آیکون های وابسته به قطعه ها روی صفحه ی کاربری نیز کاسته میگردد.

قابلیت جدید با استفاده از اتصال تجهیزات در مرکز خانه 2 امکان اتصال و ترکیب دو یا چند دستگاه مختلف را برای تبدیل به یک دستگاه مجازی با قابلیت­های مرکب فراهم می­سازد. بطور مثال3 ترموستات گرمایش به همراه دماسنج و سنسور رطوبت، با ترکیب آنها می­توان دمای خانه را کنترل نمود. مزیت اصلی این ویژگی سهولت در کنترل دستگاه­های مختلف بطور همزمان و با فشار یک دکمه می­باشد. مزیت دوم کاهش تعداد آیکون­ها در رابط کاربری می­باشد.

اتصال تجهیزات به مرکز خانه فیبارو

راحتی و آسایش با پانل­های تجهیزات رابط کاربری مرکز خانه 2 Fibaro کنترل ساده بر روی گروه­های تجهیزات که مسئولیت مشابهی دارند مانند کنترل سیستم­های گرمایشی، هواساز، آبیاری فضای سبز را فراهم ساخته است. با استفاده از پانل تجهیزات می­توان برنامه زمانبندی برای کنترل و راهبری گروهی از تجهیزات بر اساس روز، ساعت و هفته برای خانه تعریف نمود. بطور مثال در چه زمانی آبیاری فضای سبز به چه مدت انجام گردد.

پنل مرکز خانه فیبارو

نصب روی تلفن همراه موقعیت یاب مرکز کنترل فیبارو

با نصب نرم افزار فیبارو Fibaro بر روی گوشی تلفن همراه خود موقعیت خود را به مرکز کنترل 2 فیبارو گزارش دهید. 

اپ موبایلی شرکت فیبارو محل هر یک از اعضای خانواده را مشخص کرده و دستگاه Home Center 2 از آن آگاه میکند.

   موقعیت یاب مرکز خانه 2فیبارو

موقعیت یاب یکی دیگر از خصوصیات منحصر به فرد مرکز خانه 2، پیدا کردن اعضای خانه شما می­باشد. با این سیستم شما همیشه از موقعیت فرزند یا فرزندانتان بدون اینکه هر 5 دقیقه یکبار به آنها تلفن بزنید، مطلع خواهید بود. مرکز خانه 2 موقعیت آنها را برای شما نمایش خواهد داد.

موقعیت یاب مرکز خانه 2 فیبارو