سنسور در و پنجره فیبارو

سنسور در و پنجره

این سنسورها با باطری توان خود را تامین می­کنند. سنسورهای درب و پنجره تحت پروتکل استاندارد Z-Wave و سازگاری کامل با تجهیزات فیبارو کار می­کنند. این سنسورها توانایی سیستم را در نمایش وضعیت درب­ها، پنجره­ ها و دروازه پارکینگ بالا می­برند. از این سنسورها برای روشنایی اتوماتیک، کنترل تردد و سیستم امنیتی خانه می­توان بهره برد. با نصب سنسورهای درب و پنجره در خانه خود ضریب امنیتی و آسایش را افزایش دهید. علاوه بر آن با استفاده از این سنسورها هزینه­ های سرمایش و گرمایش در خانه را نیز تا حد قابل توجهی کاهش خواهید داد. بعلاوه این ماژول­ها می­توانند به سنسور دما سنج و کلید دیجیتال نیز مجهز شوند. قابلیت­ها: سنسور درب و پنجره توانایی­های 4 دستگاه را در خود جا داده و ترکیب نموده است.توانایی های سنسور در و پنجره فیبارو

سنسور تعیین وضعیت درب و پنجره فیبارو

1- سنسور تعیین وضعیت درب و پنجره (Reed Sensor)

با نصب سنسور تعیین وضعیت در خانه شما اطلاعات و امکانات جدیدی را برای کنترل دیگر تجهیزات سیستم فیبارو به همراه مرکز خانه 2 در اختیار قرار خواهد داد. این ماژول وضعیت باز و بسته بودن درب و پنجره را کنترل می­کند. باز بودن پنجره می­تواند مانع روشن شدن سیستم سرمایشی و گرمایشی جهت جلوگیری از هدر رفتن انرژی در خانه گردد. با نصب این سنسور بر روی درب ورودی می­توان باعث روشن شدن چراغ و یا راه اندازی سناریو دیگری مانند سناریو "برگشتن به خانه" شد. علاوه بر این از این سنسور می­توان برای شناسایی و آگاه کردن از نفوذ بیگانگان به خانه با به صدا در آوردن زنگ خطر استفاده نمود. تمام اینها تنها بخشی از امکانات این ماژول مفید می­باشند. قابلیت­ها:

کاربردهای سنسور در و پنجره فیبارو

2- سنسور ورودی بی­سیم

سنسور درب و پنجره به همراه HC2 می­توانند هر قابلیتی را در خانه هوشمند راه اندازی نمایند.

ورودی سنسور درب و پنجره که می­تواند به یک کلید معمولی متصل شود، امکان کنترل دیگر تجهیزات سیستم فیبارو را به شما خواهد داد. اگر در طراحی جدید خانه خود کلیدی را فراموش کردید و یا دوست داشتید تعدادی کلید به کلیدهای موجود خانه بیفزایید، مسلما این کار نیاز به کابل کشی و انجام خدمات مهندسی و تخریب بخشی از خانه خواهد داشت. راه حل، استفاده از سنسورهای درب و پنجره است تا به راحتی و بدون نیاز به سیم کشی کلیدهای جدید را در محلی که مایلید نصب نموده و از آن برای انجام دستورات به سیستم  خانه هوشمندبهره ببرید.

سنسور ورودی بیسیم فیبارو
سنسور ورودی بیسیم فیبارو
سنسور ورودی بیسیم فیبارو
سنسور حرارت فیبارو

3-سنسور حرارت

سنسورهای درب و پنجره قابلیت پشتیبانی از سنسور حرارت DS18B20 را نیز دارا می­باشد. این قطعه کوچک با اتصال به درگاه ورودی به سیستم فیبارو متصل می­شود. اتصالی ساده و پر کاربرد، سنسور حرارت امکانات و توانایی­های زیادی را در اختیار مرکز خانه 2 قرار می­دهد، سنسور می­تواند موقعیت پنجره را اطلاع داده، سنسور حرارت می­تواند بطور اتوماتیک کنترل سیستم سرمایش و گرمایش را برعهده گیرد، که در صورتی که دمای اتاق به حد مطلوب و تعیین شده رسید، سیستم تهویه را خاموش کند و حتی در زمانهایی که دمای بیرون مناسب است تنها با گزارش آن و درخواست بازگشایی پنجره، دمای اتاق را به دمای مطلوب برساند.

سنسور ورودی بی سیم فیبارو

کلید " خروج از خانه / ورود به خانه" برای روشن/ خاموش کردن تجهیزات از پیش تعریف شده منزل از دیگر سناریوهای قابل تعریف با سنسورهای درب و پنجره فیبارو است.

اتصال کلید سنتی به ماژول فیبارو و تعریف آن در HC2 برای راه اندازی سناریوهای از پیش تعریف شده امکان پذیر می باشد. امکان تعریف تعداد کلیک بر روی کلید برای تعیین سناریوی خاص بدین معنی که با یک بار فشار دادن سناریو استراحت، با دو بار فشار دادن کلید سناریو پخش فیلم و با سه بار فشار دادن کلید، سناریو میهمانی راه اندازی خواهد شد.

سوئیچ، که در اینجا نقش آن را کارت­خوان RFID بازی می­کند و با نزدیک شدن اتومبیل به درب گاراژ، دروازه پارکینگ را باز کرده، همزمان با آن سیستم تهویه در خانه شروع بکار کرده، چراغهای مسیر حرکت خودرو و مسیر تا درب ورودی خانه روشن شده و پس از عبور ماشین دروازه پارکینگ بسته خواهد شد.

 بسیار کوچک

سنسور درب و پنجره بسیار کوچک و جمع و جور است. این سنسور کوچکترین ماژول موجود در بازار بوده که بسیار سبک و نازک بوده که در طراحی آن سعی شده پس از نصب حتی دیده هم نشود.

سنسور در پنجره کوچک فیبارو
نصب آسان و سریع سنسور در و پنجره  فیبارو

نصبِ آسان و سریع

نصبِ این حسگر بسیار ساده​ است. تنها کافیست آن​را از جعبه بیرون آورده، درِ آن​را باز کرده، پوششِ محافظِ روی باتری ​اش را جداکنید و آن​را به​ وسیله​ ی چسبِ دو طرفه ​ای که بدان مجهّز شده​ است روی سطحِ دلخواه بچسبانید. از آن​جا که مصرفِ انرژیِ آن پایین است، تا 2 سال نیازی به عوض​ کردنِ باتری ندارد و در صورتِ نیاز به باتریِ جدید، سیستم پیشاپیش آگاهِ​ تان می​کند. مصرفِ لحظه​ به​ لحظه​ ی آن نیز همواره در پنلِ کنترل​ گرِ مرکزیِ 2 قابل مشاهده ​است.

نصب آسان سنسور در و پنجره فیبارو

نصبِ آسان

کارکردِ ساده​ی آن برای کاربر، راهی بسیار آسان برای افزودنِ قطعه ​ها در سیستمِ فیبارو را فراهم آورده​ است. نصبِ آن از 3 دقیقه بیشتر طول نمی کشد. افزودنِ حسگر به کنترل ​گرِ مرکزیِ 2 * به بخشِ "Devices" بروید و روی دگمه​ ی "Add" کلیک کنید. * کنترل​ گرِ مرکزیِ 2 روی حالتِ Learning قرار می​گیرد. *روی دگمه ​ی "service"،که پشتِ بدنه ​ی حسگر قرارگرفته​ است کلیک کنید. * اکنون حسگرِ در و پنجره​ی شما آماده​ی کارکردن است.

نصب آسان سنسور در پنجره فیبارو

به روز رسانی بیسیم

سنسور مدرن درب و پنجره فیبارو به گونه ایی طراحی شده که بطور اتوماتیک و بدون نیاز کاربر نرم افزار خود را بطور بیسیم

به روز رسانی نماید. این به روز رسانی کاملا امن و بی خطر بوده که این امر توسط تیم فنی فیبارو گارانتی میشود.

بروز رسانی بیسیم سنسور در و پنجره فیبارو
سنسور در و پنجره فیبارو آنطور که شما دوست دارید

آنطور که شما دوست دارید .

با توجه به طراحی داخلی تان یکی از هفت رنگ سنسورها را انتخاب کنید.

خانه هوشمند افرا مجری هوشمندسازی بیسیم ساختمان با محصولات فیبارو Fibaro کنترل خانه هوشمند خود را در داخل و بیرون خانه با گوشی یا تبلت خود به دست بگیرید.